მინისტრის დიმიტრი შაშკინის გადაწყვეტილებით კაჭრეთის პროფესიული სწავლების ცენტრის საერთო საცხოვრებელი ახალი სასწავლო წლის დაწყებამდე სრულად იქნება რეაბილიტირებული, რის შედეგადაც 300-მდე სტუდენტი საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამის გარემოში შეძლებს ცხოვრებას.
11/02/2010
08/02/2010
06/02/2010
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრომ საგანმანათლებლო და სამეცნიერო ინფრასტრუქტურის განვითარების სააგენტოსთან  და საქართველოს არქიტექტორთა კავშირთან ერთად, საუკეთესო არქიტექტურულ პროექტებზე  კონკურსი გამოაცხადა.
05/02/2010
განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის დიმიტრი შაშკინის ინიციატივით სამინისტროში საზოგადოებრივი დარბაზი დაარსდა. საზოგადოებრივი დარბაზი ყოველი თვის პირველ კვირას შეიკრიბება.
04/02/2010
მასწავლებელთა სასერტიფიკაციო გამოცდები საქართველოში წელს პირველად ტარდება. სერტიფიცირება მასწავლებელს საშუალებას მისცემს, გამოავლინოს საგნობრივი ცოდნის მაღალი კომპეტენცია და დაადასტუროს, რომ ფლობს სწავლა-სწავლების თანამედროვე მეთოდებს.
3 თებერვალს თბილისის 189-ე საჯარო სკოლაში სტუმრობისას, საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა მშობლიური სკოლის პედაგოგებსა და მოსწავლეებს მათი ყველაზე დიდი სურვილი აუსრულა.
03/02/2010
”ისწავლე დღეს - ასწავლე ხვალ” ახალ პროექტთან დაკავშირებით, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი დიმიტრი შაშკინი თავისუფალ უნივერსიტეტს ეწვია.
02/02/2010
საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა ქალაქ ბორჯომში 720 მოსწავლეზე გათვალისწინებული თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი №3 საჯარო სკოლა გახსნა.

According to the Minister’s decision, the dormitory of Kachreti vocational education and training center will be fully renovated before the beginning of the next academic year.
11/02/2010
08/02/2010
Minister of Education and Science held a meeting with the rectors of the higher educational institutions and other representatives of educational institutions and introduced current education reforms to them.
06/02/2010
The Ministry of Education and Science of Georgia along with the Educational and Scientific Infrastructure Agency of the Ministry and the Union of Georgian Architects announced a competition on the best architectural projects.
05/02/2010
Upon the initiative of the Minister of Education and Science a Public Board was established within the MES. The Board will hold a meeting every first week of each month.  Any person interested in the ongoing education reforms can participate in these meetings.
04/02/2010
03/02/2010
President of Georgia Mikheil Saakashvili presented the Alumni Club project at the First Experimental School.
Minister of Education and Science Dimitri Shashkini paid a visit to Free University to get familiar with a project “Learn Today - Teach Tomorrow”. The Minister visited a library and laboratories of the University
02/02/2010
The President of Georgia Mikheil Saakashvili opened public school №3 in Borjomi that was refurbished in compliance with the modern standards. The school hosts around 720 students. The President of Georgia was shown paintings and essays created by the students under the project