საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა ხელი მოაწერა თანამშრომლობის მემორანდუმს თბილისის ნოდარ დუმბაძის სახელობის სახელმწიფო ცენტრალურ საბავშვო თეატრთან და გიორგი მიქელაძის სახელობის თოჯინების სახელმწიფო თეატრთან.
დიმიტრი შაშკინის განცხადებით, თეატრს მოსწავლეთა ესთეტიკური აღზრდის პროცესში განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება, იგი ხელს უწყობს მოზარდის გემოვნების ჩამოყალიბებას და პიროვნულ განვითარებას. იმ მიზნით, რომ მოსწავლეებს გაუღმავდეთ ინტერესი და სწრაფვა ხელოვნებისა და კულტურისადმი, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო თეატრებთან თანამშრომლობას იწყებს.
ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, სამინისტრო ვალდებულებას იღებს ხელი შეუწყოს თეატრებში მიმდინარე რეპერტუარის თაობაზე სკოლების ინფორმირებას და ასევე, უზრუნველყოს საჯარო სკოლებსა და თეატრებს შორის ეფექტური კომუნიკაციის დამყარება.
თეატრები თავის მხრივ, მოამზადებენ მოსწავლეების სასკოლო პროგრამისა და მათი ასაკის შესაბამის სპექტაკლებს, შექმნიან მოსწავლეთათვის კომფორტულ და საინტერესო გარემოს, მოსწავლეებს შესთავაზებენ შეღავათიან საფასურს სპექტაკლზე დასასწრებად და ასევე, სკოლის სურვილისამებრ, უზრუნველყოფენ თემატურ შეხვედრებს თეატრის დასსა და მოწავლეებს შორის.
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ თბილისის ნოდარ დუმბაძის სახელობის სახელმწიფო ცენტრალური საბავშვო თეატრის ხელმძღვანელი მიხეილ ანთაძე და გიორგი მიქელაძის სახელობის თოჯინების სახელმწიფო თეატრის ხელმძღვანელი თეიმურაზ ბადრიაშვილი.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini signed Memoranda of Cooperation with Nodar Dumbadze Tbilisi State Children’s Theatre and G. Mikeladze State Puppet Theatre.
By the announcement of the Minister, theatres play significant role in the schoolchildren’s esthetic upbringing; it supports personal development of adults. In order to increase schoolchildren’s interest in arts and culture, MES begins cooperation with the theatres.
In the scope of the Memoranda of Cooperation, MES takes responsibility to inform the schools about the ongoing repertoire of the theatres and ensure effective communication between the Public Schools and theatres.
Theatres, from their side, will perform plays according to the ages and the school program of the schoolchildren, create comfortable and interesting environment, offer available price of the tickets and hold thematic meetings between the actors and the schoolchildren if the schools wish.