პროფესიულ კოლეჯში „იკაროსი“ ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის მიერ, პროფესიული განათლების სექტორში ინდუსტრიის მონაწილეობის ხელშეწყობის საგრანტო კონკურსის ფარგლებში დაფინანსებული პროექტის „დამსაქმებელთა ფორუმი ტურიზმის განვითარების ხელშეწყობისთვის“ პრეზენტაცია გაიმართა.
ღონისძიებაზე პროფესიული კოლეჯის „იკაროსი“ წარმომადგენლებმა, დამსაქმებელთა ჩართულობის გაზრდის კუთხით, საკუთარი გამოცდილება ფორუმის მონაწილეებს გაუზიარეს. კერძოდ, თუ როგორ ხდება ბაზრის მოთხოვნების გათვალისწინება ტურიზმის სექტორში. ღონისძიებას ესწრებოდნენ კოლეჯის არსებული და პოტენციური დამსაქმებლები, სტუდენტები, პედაგოგები და სხვა საგანმანათლებლო დაწესებულებების წარმომადგენლები. ღონისძიებაზე ასევე გაიმართა სტუდენტთა კონკურსი კოლეჯში არსებულ სპეციალობებში და პედაგოგთა მასტერკლასები.
პროექტი დაფინანსებულია აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის მიერ, ამერიკის შეერთებული შტატებისა და საქართველოს მთავრობას შორის გაფორმებული 140 მილიონი აშშ დოლარის კომპაქტის ფარგლებში. საგრანტო კონკურსის ფარგლებში, ფინანსდება ისეთი პროექტები, რომლებიც საგანმანათლებლო დაწესებულებისა და ბიზნესის წარმატებული თანამშრომლობის პრაქტიკას ანვითარებენ, ნერგავენ შრომის ბაზარზე მოთხოვნად და ინდუსტრიის საჭიროების შესაბამის საგანმანათლებლო პროგრამებსა და სწავლების თანამედროვე მეთოდებს.
ღონისძიების მონაწილეებს მიესალმნენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრი, ალექსანდრე ჯეჯელავა, „ათასწლეულის გამოწვევის ფონდი - საქართველოს“ აღმასრულებელი დირექტორი, მაგდა მაღრაძე, ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის საქართველოს წარმომადგენლობის დირექტორის მოადგილე სონია შარიგიანი და საქართველოს ტურიზმის ეროვნული ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი, გიორგი ჩოგოვაძე.

Vocational College "ICAROS" in cooperation with the Millennium Challenge Fund, held a presentation “The Employers Forum for Tourism Development”.
The representatives of the vocational College "Icarus”, in order to increase the employers involvement, shared their experiences with the participants of the forum. In particular, how the market requirements in the tourism industry is foreseen. The event was attended by the existing and future potential employers, students, teachers and the representatives of other education institutions. Also, a student contest was held in the existing college specialtis, and a teachers masterclass was conducted towards the end.
The project is funded by the US Millennium Challenge Corporation, signed between the Government of the United States and the Government of Georgia under a $ 140 million Compact. Within the framework of grant alloction, there are projects funded, which enhances the cooperation between educational institutions and the private sector, implement the educational programs which are relevant to the labor market demands and introduce modern teaching methods.
The participants were welcomed by the Minister of Education and Science - Aleksandre Jejelava, The executive director of Millennium Challenge Account – Georgia – Magda Maghradze, the Deputy Director of the Resident Representative of Millennoum Challenge Corporation – Sonia Sharigiani, and the Head of Georgian National Tourism Administration – Giorgi Shogovadze.