საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩმა შეხვედრა გამართა საქართველოს ტექნიკური... ვრცლად
30/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ლევან ხარატიშვილმა მონაწილეობა მიიღო ევროპის საბჭოს კულტურის,... ვრცლად
ოლიმპიური ჩემპიონის ნუგზარ ასათიანის სახელობის ფარიკაობის დარბაზს რეაბილიტაცია ჩაუტარდა. განახლდა სავარჯიშო სივრცე, გასახდელები და საშხაპეები.... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერითა და მწერალთა სახლის ორგანიზებით, 30 ივნისიდან 3 ივლისის ჩათვლით,... ვრცლად
27/06/2020
პროფესიულ განათლებაზე ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, მორიგი პროფესიული კოლეჯი ქალაქ ხაშურში შენდება. ამ დროისთვის მშენებლობა საწყის ეტაპზეა.... ვრცლად
26/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა მორიგი ონლაინ შეხვედრა ამჯერად, ინფორმაციული... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს, ფიზიკური აღზრდისა და სპორტის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის... ვრცლად
25/06/2020
ახალი პროფესიული სასწავლებელი შენდება ქალაქ მარნეულში. პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ფინანსური... ვრცლად
კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, პრემიერ-მინისტრის ხელმძღვანელობით მოქმედი უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით... ვრცლად
24/06/2020
ქალაქ მცხეთის სივრცით-ტერიტორიული განვითარების მართვის სისტემის შემუშავების მიზნით შექმნილი უწყებათაშორისი საბჭოს წევრებმა მცხეთაში გასვლითი... ვრცლად
აღმოსავლეთ პარტნიორობის ევროპული სკოლის პროგრამას პირველი კურსდამთავრებულები ჰყავს. ვირტუალურ გამოსაშვებ ცერემონიაზე, რომლის მასპინძელიც... ვრცლად
23/06/2020
საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის ოფისში გაიმართა სეოკ-ის აღმასრულებელი კომიტეტის სხდომა, რომელსაც სპორტის განვითარების დეპარტამენტის... ვრცლად
22/06/2020
2020-2021 სასწავლო წლისათვის საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსთან შეთანხმებით საჯარო სკოლებს შესაძლებლობა ექნებათ... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროში ზოგადი განათლების დაწყებითი საფეხურის ზოგიერთი საგნის, საბაზო საფეხურის VII... ვრცლად
20/06/2020
უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, მუზეუმები და მუზეუმ-ნაკრძალები დამთვალიერებლისთვის გრაფიკის მიხედვით გაიხსნება; პროცესი... ვრცლად
უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, მუზეუმები და მუზეუმ-ნაკრძალები დამთვალიერებლისთვის ეტაპობრივად იხსნება.
პროფესიულ განათლებაში კოვიდ-19-ით გამოწვეული პრობლემების იდენტიფიცირებისა და მათი გადაჭრის შესაძლო გზების განხილვის მიზნით, საქართველოს... ვრცლად
19/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დაფინანსებით, თელავის პროფესიულ კოლეჯში „პრესტიჟი“ სრული რეაბილიტაცია... ვრცლად
ქვეყანაში შიდა ტურიზმის გახსნასთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო გთავაზობთ საქართველოს... ვრცლად
18/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა და ვიცე-პრემიერმა, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა ვიცე-პრემიერთან, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და... ვრცლად
საქართველოს ხელბურთის ფედერაციამ, ორი მასშტაბური საერთაშორისო ტურნირის მასპინძლობის უფლება მოიპოვა. 2021 წელს, ჩვენს ქვეყანაში 17-წლამდელ გოგონათა... ვრცლად
17/06/2020
ქვეყანაში შიდა ტურიზმის გახსნასთან დაკავშირებით, უწყებათაშორისი საკოორდინაციო საბჭოს გადაწყვეტილებით, 20 ივნისიდან დამთვალიერებლისთვის... ვრცლად
16/06/2020
16 ივნისიდან ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლამ მსმენელთა ონლაინ რეგისტრაცია დაიწყო. სპეციალურად ამისთვის სკოლის ოფიციალურ... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მიხეილ ჩხენკელის ინიციატივით, სკოლებში “Minecraft Education Edition”-ის ... ვრცლად
14/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა საქველმოქმედო ფონდის „ათინათის“ ( Foundation Atinati ) დამფუძნებელთან... ვრცლად
14 ივნისს საქართველოში შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა უფლებების დაცვის დღე აღინიშნება. ამ თარიღთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლების,... ვრცლად
13/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სსიპ კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნულმა სააგენტომ წლიური ანგარიშის... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი სსიპ კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ეროვნული სააგენტოს... ვრცლად
12/06/2020
ბიზნეს სექტორთან შეხვედრების კამპანია „პროფესიული განათლება ბიზნესისთვის კოვიდ-19-ს შემდეგ” გრძელდება. განათლების მინისტრის მოადგილემ, თამარ... ვრცლად
13 ივნისიდან, ყოველ შაბათ-კვირას „ტელესკოლა” მოსწავლეებს ახალ შესაძლებლობებს სთავაზობს. საქართველოს განათლების მეცნიერების, კულტურისა და... ვრცლად
11/06/2020
ქვეყანაში სახელოვნებო და კულტურის ორგანიზაციების შემოქმედებითი საქმიანობის აღდგენის მიზნით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და... ვრცლად
პროფესიული საგანმანათლებლო დაწესებულებების პანდემიის შემდგომ ამოქმედების გეგმასთან დაკავშირებით საქართველოს განათლების, მეცნიერების,... ვრცლად
09/06/2020
ერთიანი ეროვნული გამოცდების, საერთო სამაგისტრო გამოცდებისა და სტუდენტთა საგრანტო კონკურსის ჩატარების თარიღებისა და წესის შესახებ გამართულ... ვრცლად
„ყველას მოგეხსენებათ, რომ კოვიდინფექციით შექმნილმა ვითარებამ არაერთი გამოწვევის წინაშე დააყენა განათლების სისტემა. მთელი მსოფლიო ინტერესით... ვრცლად
ახალი კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, გამოცდებში მონაწილეთა ჯანმრთელობის მაქსიმალური დაცვისა და ამავე დროს საგამოცდო პროცესის... ვრცლად
08/06/2020
2020 წელს აბრეშუმის სახელმწიფო მუზეუმის სრული რესტავრაცია-რეაბილიტაცია დაიწყება. პროექტი საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის... ვრცლად
06/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და საირმის ტურიზმისა და გასტრონომიის აკადემია ,,სასტუმროს ოთახების მართვის"... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო მწუხარებას გამოთქვამს ქართული საორგანო სკოლის დამაარსებლის, საქართველოს... ვრცლად
05/06/2020
კერძო სექტორის წარმომადგენლებთან შეხვედრები „პროფესიული განათლება ბიზნესისთვის კოვიდ-19-ს შემდეგ” გრძელდება.
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ, გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და შვეიცარიის მთავრობის ხელშეწყობით, ... ვრცლად
03/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ინიციატივითა და მხარდაჭერით, Microsoft-მა განათლების მართვის საინფორმაციო... ვრცლად
02/06/2020
2 ივნისს, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძე საქართველოს პარლამენტში, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა ეკონომიკური განვითარებისა და თანამშრომლობის საერთაშორისო... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ნუნუ მიცკევიჩმა COVID-19-თან დაკავშირებით მეცნიერებთან და მედიცინის... ვრცლად
01/06/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ეკატერინე დგებუაძემ 1 ივნისს, ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღესთან... ვრცლად
COVID-19-ის პანდემიით გამოწვეული საყოველთაო იზოლაციის დროს განსაკუთრებული დატვირთვა შეიძინა სახლის პირობებში საინტერესო, სახალისო აქტივობების... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი, სამინისტროს სახელით მომავალ თაობას ბავშვთა დაცვის... ვრცლად
30/05/2020
პროფესიული სპორტის განვითარების ხელშეწყობის მიზნით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და ოკუპირებული... ვრცლად
ევროპული ბიზნეს ასოციაციის ორგანიზებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა კერძო... ვრცლად
29/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე შალვა გოგოლაძემ, კალათბურთის ფედერაციის პრეზიდენტ პაატა... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ მე-12 კლასის პროგრამის ექსტერნატის ფორმით დაძლევის მსურველთათვის... ვრცლად
27/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ნუნუ მიცკევიჩმა გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის (DAAD)... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ნუნუ მიცკევიჩმა ევროკომისიის ორგანიზებით კვლევებისა და... ვრცლად
პროფესიულ განათლებაზე ხელმისაწვდომობის მიზნით, კასპის მუნიციპალიტეტში პროფესიული კოლეჯის სასწავლო კორპუსის სამშენებლო სამუშაოები დასრულდა და... ვრცლად
26/05/2020
სენაკისა და ჩხოროწყუს მიტროპოლიტმა, პატრიარქის თანამოსაყდრე მეუფე შიომ ქაშვეთის წმინდა გიორგის სახელობის ტაძარში ქვეყნის დამოუკიდებლობის... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრი მიხეილ ჩხენკელი სრულიად საქართველოს, უცხოეთში მყოფ და ოკუპირებულ ტერიტორიებზე... ვრცლად
25/05/2020
საქართველოში უმაღლესი ხარისხის სპეციალური დამცავშრიანი სამედიცინო დანიშნულების პირბადეების საწარმო „ნიუ ტექნოლოჯი იმპექსი“ პროდუქციის... ვრცლად
საქართველოს დამოუკიდებლობის დღესთან დაკავშირებით, განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე ეკა დგებუაძე და კომპანია... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო მწუხარებას გამოთქვამს ქართველი მეცნიერის, ხელოვნებათმცოდნეობის დოქტორის,... ვრცლად
23/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო ახალ სასწავლო პროექტს იწყებს, რომელიც სამთო-მაშველის გადამზადების პროგრამის... ვრცლად
21/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრს მიხეილ ჩხენკელს გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელმა საქართველოში ღასან... ვრცლად
20/05/2020
წელს პირველად პროფესიულ საგანმანათლებლო პროგრამებზე რეგისტრაციის ხანგრძლივობა გაიზარდა და სასურველ პროგრამაზე დარეგისტრირება შესაძლებელია 20... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა დამამთავრებელი კლასების მოსწავლეებს სკოლის დასრულება... ვრცლად
19/05/2020
საქართველოს განათლების მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მიხეილ ჩხენკელის ხელმძღვანელობით საქართველოში ავტორიზებული უმაღლესი... ვრცლად
ამერიკის შეერთებული შტატებისა და საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორობის ფარგლებში Fulbright-ის პროგრამა აფართოვებს „ინგლისური ენის სწავლების... ვრცლად
18/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სსიპ ზაქარია ფალიაშვილის სახ. ცენტრალური სამუსიკო სკოლა „ნიჭიერთა... ვრცლად
18 მაისს, მუზეუმების საერთაშორისო დღე მსოფლიო მასშტაბით აღინიშნება. ამ თარიღთან დაკავშირებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და... ვრცლად
16/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ ეკატერინე დგებუაძემ, საქართველოში მოქმედ არასამთავრობო... ვრცლად
15/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა ანტიკრიზისული გეგმის ფარგლებში, საზოგადოებას განათლების... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროდისტანციური სწავლების ხარისხის ამაღლებისმიზნით არაერთ მნიშვნელოვან... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, პრემიერ-მინისტრის დავალებით, კორონავირუსის პანდემიის ფონზე... ვრცლად
განათლების სფეროს ანტიკრიზისული გეგმის ფარგლებში საქართველოს განათლების მეცნიერების კულტურისა და სპორტის მინისტრმა, მიხეილ ჩხენკელმა,... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, კორონავირუსის პანდემიის ფონზე, განათლების სფეროს ყველა... ვრცლად
კორონავირუსის პანდემიის ფონზე, განათლების სფეროს ყველა მიმართულებით პრეზენტაციის წარდგენისას, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, ზოგადი განათლების მიმართულებით გამოწვევების გადაჭრის... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა, კორონავირუსის პანდემიის ფონზე განათლების სფეროს ყველა... ვრცლად
მთავრობის მეთაურის დავალების შესაბამისად, საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა განათლების სფეროს... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ COVID-19-ის კრიზისის პირობებში დისტანციური სწავლების ხელშეწყობის მიზნით... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა კორპორაცია Microsoft-ის განათლების მიმართულების ვიცეპრეზიდენტ... ვრცლად
11/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა თსუ ეკონომიკის საერთაშორისო სკოლისა (ISET) და ISET-ის კვლევითი... ვრცლად
07/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ ჩხენკელმა კორპორაცია Microsoft-ის მიერ ორგანიზებულ ვირტუალური განათლების... ვრცლად
06/05/2020
05/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს, გაეროს ბავშვთა ფონდს (UNICEF), განათლების კოალიციასა და სსიპ – განათლების... ვრცლად
02/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო აბიტურიენტებისთვის ახალ პროექტს „ვებსკოლას“ იწყებს, რომელიც მათ მიღებული... ვრცლად
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილემ, თამარ ქიტიაშვილმა, დონორთა მორიგი საკოორდინაციო შეხვედრა ონლაინ... ვრცლად
01/05/2020
საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსა და იულიხის კვლევით ცენტრს (FZJ) შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა,... ვრცლად
დასრულდა ერთიანი ეროვნული გამოცდებისა და საერთო სამაგისტრო გამოცდის ჩაბარების  მსურველთა, ასევე  მასწავლებელთა კომპეტენციის დადასტურებისა და... ვრცლად

Owing to the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and organized by the Writers' House, the 10th Annual literary forum-dialogue will be held from June 30 to July 3. Due to the Coronavirus pandemic, the forum will be held in an online format this year and will be attended by foreign publishers and literary agents.
27/06/2020
Another vocational college is being built in Khashuri to increase access to vocational education. The project is funded by the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia. Deputy Minister, Tamar Kitiashvili, together with the Representative of Shida Kartli, Giorgi Khojevanishvili and other representatives of the local self-government, personally got acquainted with the... Read More
26/06/2020
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held another online meeting this time with representatives of the Information Technology (IT) industry.
25/06/2020
To prevent the spread of coronavirus, based on the decision of the Inter-Agency Coordinating Council, headed by the Prime Minister, education has shifted to a distance learning format. Consequently, teachers faced significant challenges at general education level.
24/06/2020
Members of the Interagency Council for the Development of Spatial-Territorial Management System of Mtskheta held an outreach workshop in Mtskheta.
The Eastern Partnership European boasts its first-year graduates. The graduation ceremony, hosted by the project partner – New School, was attended by the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli,
23/06/2020
Irakli Dolaberidze, Head of the Sports Development Department, attended the meeting of the Executive Committee of the Georgian National Olympic Committee.
22/06/2020
All public schools will have the opportunity to create additional spots for first grade students for the 2020-2021 academic year, as agreed with the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia.
20/06/2020
Owing to the decision of the Interagency Coordinating Council, museums and museum-reserves will be opened to the public gradually in various stages.
Tamar Kitiashvili, the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held another online meeting with the representatives of the private sector to identify the problems caused by COVID-19 pandemic in vocational education.
19/06/2020
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli hosted the Ambassador of France to Georgia, Diego Colas.
With regards to opening domestic tourism in the country, the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia offers the first mobile application of Georgian cultural routes.
Owing to the funding of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, a full renovation is underway at the Telavi Vocational College - "Prestige".
18/06/2020
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli and the Deputy Prime Minister, Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Maia Tskitishvili congratulated all 12th graders of Mikheil Gaprindashvili Lagodekhi Municipality Apeni Public School №1 on their graduation, in conjunction with signing the white T-shirts and wishing the students... Read More
Georgian Handball Federation has won the right to host two large-scale international tournaments. In 2021, Georgia will host the European Under-17 Women’s Championship, whereas in 2022, our country will have the honor to host the Under-18 Women’s World Championship.
Mikheil Chkhenkeli, Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia together with Maia Tskitishvili, Deputy Prime Minister, and the Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and local government officials inspected the construction process of public schools and the innovative center in Sighnaghi and Gurjaani municipalities and visited Bodbe St. Nino Convent.
17/06/2020
A new textbook on Road Construction, was published for vocational education students and teachers.
16/06/2020
Zurab Zhvania State Administration School announced an online registration of students on June 16. A platform has been created specifically on the school's official website, where any interested individual will be able to enroll. Before introducing the online registration option, the applicants had to come to specific training centers and fill out a special registration form in person.
Owing to initiative of the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli, the process of implementing "Minecraft Education Edition" as a pilot in schools is underway. The project, which is being introduced in partnership with Microsoft Georgia, as well as with an active involvement of Mindworks Education, aims to integrate Minecraft Education Edition at... Read More
14/06/2020
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia Mikheil Chkhenkeli held an online meeting with Natia Khuntua, the founder of the Atinati Charitable Foundation. The main purpose of the meeting was to discuss the possibilities of implementing joint projects in the field of education and culture.
13/06/2020
The National Agency for Cultural Heritage Preservation of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held a presentation of its annual report, which was attended by Minister Mikheil Chkhenkeli.
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli attended a presentation, held by the National Agency for the Protection of Cultural Heritage, and addressed the public.
12/06/2020
The campaign "Vocational Education for Businesses after Covid-19" with the private sector continues.  The Deputy Minister of Education, Tamar Kitiashvili, held an online meeting with the President of the Georgian Chamber of Commerce and Industry, Giorgi Pertaia, and with representatives of other interested stakeholders.
From June 13, on every weekend, TV school offers new opportunities to its students. Owing to the enormous support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia and the British Council, a BBC English language course “Word on the Street” will start airing for the duration of five weeks on TV School. The BBC English course has been successfully broadcasted in Hong... Read More
11/06/2020
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, together with a representative of the Ministry of Health held an online meeting with the directors of vocational colleges regarding the plan to launch a post-pandemic activities of vocational education institutions.
09/06/2020
"As you all know, the situation created by the COVID-19 crisis has posed a number of challenges to the education system. The entire world is observing with great interest all the processes that were carried out to overcome the challenges facing education.
08/06/2020
The full restoration-renovation of the State Silk State Museum will begin in 2020. The project is implemented under the framework memorandum signed between the Ministry of Education, Science, Culture and Sportof Georgia, Tbilisi Municipality City Hall, Tbilisi Development Fund, International Association of Mayors of Partially or Entirely Francophone Cities, and LEPL Silk State Museum.
06/06/2020
05/06/2020
The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, with the support of the United Nations Development Program (UNDP) and the Government of Switzerland, conducted a survey in Georgia to study the socio-economic status of vocational education students and analyze the relationship between vocational education and the employment.
Meetings continue with the representatives of the private sector to discuss the Vocational Education for business after Covid-19 crisis.
02/06/2020
On June 2, Shalva Gogoladze, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport, addressed the Parliamentary Committee on Sports and Youth Affairs. Shalva Gogoladze spoke about the activities carried out by the Ministry under the conditions of the New Coronavirus pandemic in the field of sports. As it is known, last year, Georgian sports achieved distinguished results on the international... Read More
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli took part in the "Virtual International Summit on Learning (ISTP)" organized by the International Organization for Economic Development and Cooperation (OECD) and the International Education Association (EI). To overcome the COVID-19 crisis in the field of education, representatives of different countries... Read More
Nunu Mitskevichi, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held an online news conference with scientists and representatives of the medical field regarding COVID-19 and informed them about the 2nd special competition announced within the framework of Horizon 2020 program. The issue of creating a national scientific platform on COVID-19 was also discussed at the... Read More
01/06/2020
Ekaterine Dgebuadze, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia held a working meeting with the Representative of the United Nations Children's Fund (UNICEF Georgia) Ghassan Khalil and the Ambassadors of Bulgaria, Norway and Estonia on June 1, International Children's Day.
The Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli congratulates the next generation on behalf of the Ministry on the International Children's Day.
30/05/2020
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, held an online meeting with representatives of the private sector in the format of open dialogue - "Vocational Education for Business after Covid-19" organized by the European Business Association. The meeting was dedicated to discussing the needs of businesses in terms of human resources and the steps to be... Read More
29/05/2020
The Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia has set deadlines for those wishing to overcome the 12th grade in the form of an external exam. Applicants will be able to register for the exam from June 1 to June 5, 2020, and the exams will be held from June 15 to June 24.
27/05/2020
Nunu Mitskevichi, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia participated in the online award ceremony of the German Academic Exchange Service (DAAD) scholarship programs, addressed the attendees, and congratulated 28 new scholars with their victory.
To increase access to vocational education, the construction of a vocational college building in Kaspi Municipality has been completed, and the construction project has recently shifted to equip the building with necessary gear and technical resources.
Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Nunu Mitskevich participated in a video conference on research and innovation organized by the European Commission.
26/05/2020
25/05/2020
23/05/2020
21/05/2020
20/05/2020
19/05/2020
An online working meeting of Council of Rectors of Higher Education Institutions Authorized in Georgia was held under the leadership of the Minister of Education, Science, Culture and Sport of Georgia, Mikheil Chkhenkeli.