შეხვედრაზე დიმიტრი შაშკინმა ბანკების: თი-ბი-სი, საქართველოს ბანკი, ვითიბი ბანკი, პროკრედიტ ბანკი, ბანკი რესპუბლიკა, ტაო პრივატ ბანკი, ლიბერტი ბანკი, ასევე კომპანიების: მაგთიკომი, ჯეოსელი, ბილაინი, კოკა-კოლა, პოპული, გუდვილი, მეგა-ფუდი, გოგლი-მოგლი, ჯი-ემ- სი ჯგუფი, იოლი, ჯი-მარტი ხელმძღვანელებსა და წარმომადგენლებს პრეზიდენტის მიერ ინიცირებული უსაფრთხო და ჯანსაღი სკოლის კონცეფციის ფარგლებში, სასკოლო სასადილოების მოწყობის პროექტი წარუდგინა და მის განხორციელებაში მხადაჭერა სთხოვა.
კომპანია გოგლი-მოგლისა და ტაოპრივატ ბანკის დახმარებით თბილისის 55-ე და 43-ე საჯარო სკოლებში უკვე მოხდა თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი სასკოლო სასადილოების მოწყობა. ახალი სასწავლო წლიდან კი, პირველ ეტაზე, პროექტი 88 სკოლაში ამოქმედდება. სასკოლო სასადილოების მოწყობის მიზნით, გამოცხადდა ტენდერი, რომელშიც მონაწილეობა და სასკოლო ინფრასტრუქტურის გაუმჯობესების საკითხში საკუთარი წვლილის შეტანა ყველა მსურველ კომპანიას შეეძლება.
ახალი ტიპის სასადილოებში ბავშვები ახალი და ჯანსაღი პროდუქტით იქნებიან უზრუნველყოფილნი, მოხდება სასკოლო გარემოდან ნაღდი ფულის ამოღება და სკოლის სასადილოში მოსწავლეები პირადი ელექტრონული ბარათებით მოახდენენ ანგარიშსწორებას.

Minister of Education and Science, Dimitri Shashkini hold a working meeting on the school infrastructure improvement with businessmen and the Heads of banks.
Dimitri Shashkini presented the school canteen refurbishment project to the Heads and the representatives of the banks: TBC Bank, Bank of Georgia, VTB Bank, Procredit Bank, Republic Bank, TaoPrivate Bank, Liberty Bank and companies: Magticom, Bilain, Geocell, Coca-Cola, Populi, Goodwill, Megafood, “Gogli-Mogli”, GMC Group, Ioli, Gmart. The project is represented in the scope of Safe and Healthy School concept that was initiated by the President.
School canteens of Tbilisi Public Schools №55 and №43 have been already refurbished in compliance with modern standards with the support of “Gogli-Mogli” and TaoPrivat Bank. This project will be launched in 88 schools at the first level from the next academic year. In order to refurbish school canteens, bidding is announced. Any company will be able to take participation and make contribution in the school infrastructure improvement.
School canteens will offer the school children fresh and healthy food. Cash will be abolished in school environment and the school children will be able to buy food with credit cards.