კოლეჯის ახალი შენობის მშენებლობა საერთაშორისო სტანდარტების გათვალისწინებით, სექტემბერში დაიწყება და ერთ-ერთი მაღალი დონის პროფესიული სასწავლო დაწესებულება იქნება რეგიონში.
განათლებისა და მეცნიერების ქალაქის მშენებლობა ამ ეტაპზე აქტიურ ფაზაშია. ხორციელდება რამდენიმე მასშტაბური ინფრასტრუქტურული პროექტი.
მიმდინარე სამშენებლო სამუშაოებს და კოლეჯის ახალი შენობის პროექტს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე, თამარ ქიტიაშვილი, აჭარის ა/რ განათლების მინისტრთან, მაია ხაჯიშვილთან ერთად გაეცნო.
თამარ ქიტიაშვილის განცხადებით, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ის ფაქტი, რომ კოლეჯი წარმატებით ითანამშრომლებს განათლებისა და მეცნიერების ქალაქის ტერიტორიაზე მოქმედ ზოგადსაგანმანათლებლო, უმაღლეს და სამეცნიერო დაწესებულებებთან და ეს თანამშრომლობა კოლეჯის სტუდენტებს და პროფესიულ პედაგოგებს ახალ შესაძლებლობებს გაუჩენს.

Construction of the new college building, which meets international standards, will begin in September and will be one of the highest-level vocational training facilities in the region.
The construction of the city of education and science is in an active phase at this stage. Several large-scale infrastructure projects are being implemented.
Tamar Kitiashvili, Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport got personally acquainted with the current construction works together with Maia Khajishvili, Minister of Education of Adjara Autonomous Republic.
According to Tamar Kitiashvili, it is especially important that the college successfully cooperates with general education, higher and scientific institutions operating in the city of education and science, thus this cooperation will create new opportunities for college students and professional teachers.