საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრომ საქართველოს ანტი-დოპინგური წესები (2021) და დოპინგის სფეროში აკრძალული ნივთიერებებისა და მეთოდების სია (2021) დაამტკიცა.
2021 წელს ძალაში შევიდა ახალი მსოფლიო ანტი-დოპინგური კოდექსი (WADA Code 2021), რომელიც მსოფლიო ანტი-დოპინგური სააგენტოს (WADA) მიერ იქნა მიღებული. საქართველოს ანტი-დოპინგური წესები (2021) საქართველოს ანტი-დოპინგური სააგენტოსა და სამინისტროს თანამშრომლობით, აღნიშნული კოდექსის საფუძველზე და მსოფლიო ანტიდოპინგურ სააგენტოსთან შეთანხმებით შემუშავდა.
საქართველო 2003 წლიდან რატიფიკაციის გზით შეუერთდა ევროპის საბჭოს „დოპინგსაწინააღმდეგო კონვენციას“, 2009 წლიდან კი არის „სპორტში დოპინგის წინააღმდეგ ბრძოლის შესახებ“ საერთაშორისო კონვენციის მხარე.
ზემოთ აღნიშნული ორი დოკუმენტი საქართველომ სწორედ ამ ორი საერთაშორისო ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების ფარგლებში დაამტკიცა.

The Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia approved the Anti-Doping Rules of Georgia (2021) and the List of Prohibited Substances and Methods (2021).
In 2021, a new World Anti-Doping Rules (WADA Rules 2021) entered into force, adopted by the World Anti-Doping Agency (WADA). Georgian Anti-Doping Rules (2021) was developed in cooperation with the Georgian Anti-Doping Agency and the Ministry, based on the newly published WADA Rules 2021 and in agreement with the World Anti-Doping Agency.
Georgia, through ratification has joined the Council of Europe Convention against Doping since 2003 and, since 2009 has been a party of the International Convention against Doping in Sport.
The above-mentioned two documents were approved by Georgia within the scope of its obligations under these two international agreements.