სასკოლო სივრცეში სასწავლო პროცესის განახლებასთან ერთად, ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს მასწავლებელთა და ადმინისტრაციული პერსონალის ტესტირების პროცესი. როგორც ცნობილია, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის წარმომადგენლებმა 400-ზე მეტი საჯარო და კერძო სკოლის ექიმი გადაამზადეს. სწორედ გადამზადებული ექიმები უზრუნველყოფენ აღნიშნულ სკოლებში Covid-19-ზე თანამშრომელთა ტესტირებას. ხოლო იმ სკოლებში, სადაც ექიმები ჯერ არ გადამზადებულან, ტესტირების პროცესი დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით გაგრძელდება.
სკოლებში უსაფრთხო გარემოს მაქსიმალურად უზრუნველყოფის მიზნით, ორჯერადად აცრილი ან კოვიდგადატანილი მასწავლებლები კორონავირუსზე ორ კვირაში ერთხელ PCR ტესტით მოწმდებიან, ერთჯერადად აცრილი ან აუცრელი მასწავლებლები კი - კვირაში ერთხელ სწრაფი ანტიგენ-ტესტით.
ამ დროისათვის აცრილია მასწავლებელთა და სკოლის ადმინისტრაციის წარმომადგენელთა 73.6%.
ვირუსის თავიდან ასაცილებლად სკოლები სრულად უზრუნველყოფილია როგორც შესაბამისი სადეზინფექციო ხსნარებით, ასევე პირბადეებით, თერმოსკრინინგის აპარატებითა და დეზობარიერებით.
მასწავლებელთა და მოსწავლეთათვის უსაფრთხო გარემოს უზრუნველსაყოფად, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს წარმომადგენლების მხრიდან თბილისსა და საქართველოს ყველა რეგიონში სკოლების მონიტორინგი უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება.

With the resumption of the educational process at schools, the process of testing teachers and administrative staff is underway in an intensive mode. As it is known, with the support of the Ministry of Education and Science of Georgia, the representatives of the National Center for Disease Control and Public Health have trained more than 400 public and private school doctors. It is the trained doctors who provide staff testing on Covid-19 at these schools. Also, schools where doctors have not yet been trained, the testing process will continue, organized by the National Center for Disease Control and Public Health.
To maximize a safe environment at schools, twice-vaccinated or covalently vaccinated teachers are tested for coronavirus every two weeks, and once-vaccinated or unvaccinated teachers are tested once a week for a rapid antigen test.
At this time, 73.6% of teachers and school administration representatives have been vaccinated.
To prevent the virus, schools are fully provided with appropriate disinfectant solutions, as well as thermal screening devices and disinfection barriers.
In order to ensure a safe environment for teachers and students, the representatives of the Ministry of Education and Science continue to monitor schools in Tbilisi and all regions of Georgia systematically.