საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა განსაკუთრებული საჭიროების მქონე მოსწავლეთა მე-200 სკოლა-პანსიონის აღსაზრდელებს სურვილი აუსრულა და საახალწლოდ მათ ახალი ადაპტირებული სასკოლო ავტობუსი გადასცა. ავტობუსი პოპულარულმა წამყვანმა ვანო ჯავახიშვილმა თავად მიუყვანა ბავშვებს. ამ დღეს პანსიონს ამერიკელი საზღვაო ქვეითებიც სტუმრობდნენ. სკოლის მოსწავლეებმა სტუმრებს გულთბილი შეხვედრა მოუწყვეს და საახალწლო წარმოდგენა გაუმართეს.
მე-200 სკოლაში სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე 137 მოსწავლე სწავლობს, მათგან 110 - პანსიონური მომსახურებით სარგებლობს. დიდი უმრავლესობა არდადეგების დღეებსაც სკოლა-პანსიონში ატარებს. არიან მოზარდები, რომელთაც თავისუფლად გადაადგილების პრობლემები აქვთ, აქედან გამომდინარე, საკუთარი სასკოლო ადაპტირებული ავტობუსი მათ ბევრ პრობლემას მოუხსნის.
თანამედროვე მოდელის სასკოლო ავტობუსი მორგებულია სპეციალური საჭიროების მქონე ბავშვების მოთხოვნებზე. ახალი სატრანსპორტო საშუალებით მოზარდები ადვილად შესძლებენ ქალაქში და ქალაქგარეთ გადაადგილებას, დაგეგმილ ღონისძიებებში მონაწილეობას. ავტობუსთან დაკავშირებით თავიანთი სურვილი ბავშვებმა მინისტრს ერთ-ერთი სტუმრობისას გაუმხილეს.
მე-200 სკოლა-პანსიონის აღსაზრდელებზე და ზოგადად ამ ტიპის სასწავლო დაწესებულებათა ბინადრებზე ზრუნვა სამინისტროსთვის პრიორიტეტია, ეს ბავშვები არასდროს რჩებიან ყურადღების მიღმა მითუმეტეს, განსაკუთრებულ დღეებში.

Minister of Education and Science of Georgia, Dimitri Shashkini fulfilled the wish of the Children With Special Needs of Boarding-School №200 and presented the school with the new adapted school bus. Popular TV anchor Vano Javakhishvili personally drove the bus. U.S. Marines visited the school on the same day. The schoolchildren held a reception for the guests and performed the New Year concert.
137 Children With Special Needs study at the Boarding-School №200. 110 of them use the boarding-school service. Most of them spend the holidays at school. Due to the number of adults with the movement problems, adapted bus will solve the moving problems to these schoolchildren.
The modern bus meets the requirements, needed for the Children With Special Needs. From now on, adults will easily move in the city and out of the city and take part in the planned activities. Children asked the Minister to buy the bus during one of his visits.
Taking care for the children of the Boarding-School №200 as well as other similar educational institutions is the priority of MES. Particular attention is paid to these children, especially in the holidays.