გამსვლელი ბარიერი ყველა საგანში განისაზღვრა 5.5 ქულით. იმის გათვალისწინებით, რომ წელს საატესტატო გამოცდები პირველად ჩატარდა, იმ მოსწავლეს, რომელმაც რვა საგნიდან ნებისმიერ სამ საგანში მიიღო მინიმუმ 5.2 ქულა, ხოლო დარჩენილ 5 საგანში მიიღო 5.5 ქულა და მეტი 2011 წლის სკოლის გამოსაშვები გამოცდები წარმატებით ჩააბარა. აგრეთვე არაქართულენოვან სკოლებში 2011 წლის სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტის ატესტატის მოპოვებისთვის საჭიროა მხოლოდ ერთ საგანში - ქართულ ენაში დადებით შეფასებად დადგინდეს 5,1 ქულა და მეტი, ხოლო სხვა საგნებზე გავრცელდეს ამ პუნქტით გათვალისწინებული წესი.
მომავალ წელს გამსვლელ ბარიერად 5.5 ქულა დადგინდა, ხოლო სამ საგანში დაწესებული შეღავათები აღარ იქნება, ასევე არაქართულენოვან სკოლებში ქართულ ენაში გამსვლელი ბარიერი იქნება 5.3 ქულა.
დამატებითი შეკითხვებისთვის მოგვმართეთ სამინისტროს ოფიცილურ facebook-ის გვერდზე www.facebook.com/mes.gov.ge

The minimum competency level for all subjects is 5.5 point. Proceeding from the fact, that the school leaving exams were organized for the first time in Georgia, all schoolchildren who got minimum 5.2 points in any three subjects and 5.5 points in other 5 subjects have passed the exams. To obtain a school diploma, the schoolchildren of non-Georgian schools shall get minimum 5.1 point in Georgian Language; for other subjects the same rule is applied as described above.
The next year, the minimum competency level for all subjects will be 5.5 point. Minimum competency level in Georgian Language exam for the schoolchildren of non-Georgian schools will be 5.3.
For additional questions please address the official page of the Ministry of Education and Science of Georgia at Facebook www.facebook.com/mes.gov.ge.