საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის განახლებული საიტის პრეზენტაცია გაიმართა. ახალი საიტი ჟურნალისტებს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა დიმიტრი შაშკინმა წარუდგინა.
www.eqe.ge სრულ ინფორმაციას მოიცავს სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის შესახებ. საიტის სტუმარს შესაძლებლობა აქვს მისთვის საჭირო მასალა მოიძიოს ყველა იმ საკითხზე, რომელიც ცენტრის კომპეტენციაში შედის და განათლების ხარისხის განვითარებასა და საგანმანათლებლო სისტემას ეხება. საიტზე დამთვალიერებელი გაეცნობა ცენტრის მიმდინარე აქტივობებს, პროექტებს, პროგრამებს და სამომავლო გეგმებს.
სამინისტროს განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი ახორციელებს ხარისხის უზრუნველყოფის მექანიზმებს - ავტორიზაციასა და აკრედიტაციას. ამასთან დაკავშირებით საჭირო რეკომენდაციები და რჩევები ყველა დაინტერესებულ პირს შეუძლია საიტიდან მიიღოს, ახალ საიტზე ასევე ხელმისაწვდომია მასწავლებლის პროფესიული განვითარების პროგრამები.
www.eqe.ge-ზე სრული ინფორმაცია შეგიძლიათ მოიძიოთ საქართველოში და უცხოეთში მიღებული განათლების აღიარების დადასტურების, ლეგალიზაცია-აპოსტილის, მობილობის, სამართლებრივი უზრუნველყოფისა და ცენტრის მიერ განხორციელებული კვლევების კუთხით. აქვეა მომხმარებელთა მხრიდან ხშირად დასმული კითხვები, მოქმედებს Facebook-ის გვერდი. საიტზე განთავსებულია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსა და მის დაქვემდებარებაში მყოფი დაწესებულებების ბანერები.

The Ministry of Education and Science of Georgia held a presentation for the renovated website of the National Center for Educational Quality Enhancement. Minister Dimitri Shashkini introduced the new website to journalists.
The website, www.eqe.ge contains various information about the National Center for Educational Quality Enhancement. Visitors are now able to search information connected to the Educational Quality Development and Educational System. On the website, everyone can access information on the center’s activities, projects, programs, and future plans.
The Ministry’s National Center for Educational Quality Enhancement authorizes general, professional, and higher education institutions and oversees the accreditation of educational programs. All who are interested can make recommendations and advices about this term. Teachers’ Professional Development programs are also available on the new website.
You can find full information on www.eqe.ge about the recognition of education obtained in foreign countries and Georgia, legalization and apostil, students’ mobility, legal security and researches implemented from the center. Also, there is a Frequently Asked Questions page and active Facebook page. The website includes uploaded banners of the Ministry of Education and Science of Georgia and other organizations under its jurisdiction.