„საერთაშორისო სამეცნიერო საზაფხულო სკოლა საქართველოში“ ერთ-ერთია იმ ოთხ პროექტს შორის, რომელსაც საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო ”ინგლისური ენის სწავლების გაძლიერების პროგრამის ფარგლებში” ახორციელებს. პროექტი წყნეთში - „ბაქსვუდის საერთაშორისო სკოლა-თბილისის“ ბაზაზე 16 ივნისს დაიწყო და 6 ივლისს დასრულდა.
სამეცნიერო საზაფხულო სკოლის მონაწილეები ეროვნული სასწავლო ოლიმპიადების მესამე ტურის (ინფორმაციული და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები, მათემატიკა, ფიზიკა, ქიმია, ბიოლოგია) შედეგებისა და ინგლისური ენის საბაზისო ცოდნის საფუძველზე შერჩეული მე-9, მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეები იყვნენ. საზაფხულო სკოლის პროგრამა მოიცავდა როგორც აკადემიურ, ისე არააკადემიურ პროგრამებს.
10 საუკეთესო მოსწავლე, რომელიც პროექტის „გამარჯვებული მოსწავლეების ვიზიტი CERN-ის ცენტრალურ ლაბორატორიაში“ ფარგლებში შეირჩა, CERN-ის ცენტრალურ ლაბორატორიაში გაემგზავრა. მოსწავლეები ქართველ და უცხოელ მეცნიერებს შეხვდებიან, უახლეს ტექნოლოგიებს, ახალ აღმოჩენებს და იმ მნიშვნელოვან პროექტებს გაეცნობიან, რაზეც ცერნის მეცნიერები მუშაობენ.

“International Science Summer School in Georgia” is one of the four projects implemented by the Ministry of Education and Science within Program “Intensified Teaching of English Language.” The project started on August 6 and finished on July 6, 2013 in Tskneti on the basis of Backswood International School –Tbilisi.”
Participants of Science Summer School participants were pupils of 9th, 10th and 11th grades selected based on the results of third tour of National Olympiads (IT, Maths, Physics, Chemistry and Biology) and basic knowledge of English language. Summer school program covered academic as well as non-academic programs.
10 best pupils selected within the project “Visit of winning students to CERN Central Laboratory,” Georgian pupils will meet foreign scientists, get familiar with the latest technologies, new discoveries and important projects.