თანამედროვე სასწავლო რესურსები საქართველოს 122 საპილოტე ქართული და ეთნიკური უმცირესობების საჯარო სკოლების დაწყებით კლასებში ინოვაციური სწავლების მეთოდებისა და სტრატეგიების დანერგვას ემსახურება. პილოტირება ამერიკის მთავრობის მიერ დაფინანსებული „საქართველოს დაწყებითი განათლების პროექტის (G-PriEd)“ ფარგლებში ხორციელდება. ინოვაციური მიდგომები, სასწავლო პროცესებში მონაწილეობა და დამატებითი რესურსები ხელს უწყობს ეფექტურ სწავლებას და მაქსიმალურად ზრდის სწავლაში მოსწავლეთა პრაქტიკულ გამოცდილებას.
მრავალფეროვანი სასწავლო რესურსების გამოფენაზე წარმოდგენილი იქნა დაწყებით საფეხურზე დონეების მიხედვით კლასიფიცირებული დამატებითი საკითხავი მასალა, დიდი ზომის წიგნები პატარა მკითხველებისთვის; პლაკატები, აქტივობის ბარათები და მანიპულატივები მათემატიკისა და კითხვის მიმართულებით; დასურათებული ბარათები ტექსტებით, საბავშვო გაზეთები მოსწავლეებისათვის და აქტივობის ბარათები მშობლებისათვის, რომლებიც შეიქმნა საკლასო გაკვეთილების გამდიდრების მიზნით ქართველი სპეციალისტების მიერ.
თვალსაჩინო და ფერადი ილუსტრირებული მასალა ეხმარება მოსწავლეებს განუვითარდეთ წარმოსახვა სხვადასხვა დროში, ადგილებსა და კულტურულ გარემოში მოგზაურობისთვის. G-PriEd-ის პროექტის ფარგლებში შექმნილი სასწავლო მასალა გზას უხსნის გააზრებული კითხვის და მათემატიკის სწავლას, რაც ხელს უწყობს მოსწავლეთა შორის იდეების აქტიურად გაცვლა-გამოცვლას. სახალისო და ინოვაციური რესურსები ადვილს, ცოცხალსა და აქტიურს ხდის როგორც სწავლების, ისე სწავლის პროცესს.
G-PriEd-ის პროექტის დასრულების შემდეგ, სასწავლო რესურსები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს გადმოეცემა და იგი ხელმისაწვდომი გახდება საქართველოს ყველა საჯარო სკოლის მოსწავლისთვის.

Modern study resources serve introducing innovative methods and strategies in primary classes of 122 Georgian and ethnical pilot public schools. Piloting is being implemented in the frames of US Government-funded Georgia Primary Education Project (G-PriEd). Innovational approaches, participation in study programs and additional resources support effective sudy and significantly increases practical skills of learners.
Additional materials categorized by levels: large sized books for younger readers and posters, activity cards and manipulatives in mathematics and reading, illustrated cards with texts, kids newspapers for learners and activity cards for parents created by Georgian specialists for enriching lessons were presented at the assorted study resources exhibition.
Color and illustrated material helps learners in developing imagination for travelling in different times, places and cultural environment.
Materials created in the frames of G-PriEd improve learning reading and mathematics and support active exchange of ideas among learners. Entertaining and innovative resources make learning and teaching processes easier.
After closing of G-PriEd Project the materials will be submitted to the Ministry of Education and Science of Georgia and will be available for learners in all public schools of Georgia.