საერთაშორისო ექსპერტთა ჯგუფი საქართველოში სამუშაო ვიზიტით იმყოფება. ვიზიტის ფარგლებში ისინი დახმარებას უწევენ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ეროვნული სასწავლო გეგმის სამოქალაქო განათლების საგნობრივი პროგრამის რევიზიის პროცესში, საკუთარ გამოცდილებას უზიარებენ სამინისტროსა და სახელმწიფო საგანმანათლებლო სტრუქტურების წარმომადგენლებს, ასევე რეკომენდაციებს სამინისტროს სამოქალაქო განათლების ეფექტიანი სწავლებისათვის შესაბამისი მიდგომებისა და პოლიტიკის შემუშავების მიზნით.
ლია გიგაურთან შეხვედრის მიზანი აღნიშნული თანამშრომლობის მიმდინარეობის განხილვა და სამომავლო გეგმების დასახვა იყო.
ექსპერტთა ჯგუფის წევრები არიან ჯეიმს ლენგელი, ჯონ ნელსონი და ქეთრინ ლენგელი, რომლებსაც სამოქალაქო განათლების საკითხებზე მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება გააჩნიათ როგორც აშშ-ში, ასევე საკონსულტაციო სამუშაოს მხრივ მსოფლიოს მრავალ ქვეყანაში.
საერთაშორისო ექსპერტთა ჯგუფის ვიზიტი მიმდინარეობს სამოქალაქო განათლების პროგრამის „მომავლის თაობა“ ფარგლებში, რომელსაც ორგანიზაცია PH International აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) დაფინანსებითა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით ახორციელებს საქართველოში.

The International Expert Group is on a working visit in Georgia. Within the framework of the visit, they are assisting the Ministry of Education and Science in the process of revising the Civic Education syllabus of the national curriculum, sharing their experience with the Ministry and the representatives of public educational institutions, as well as giving recommendations in order to devise approaches and policies appropriate for teaching civic education effectively.
The purpose of the meeting with Lia Gigauri was to discuss the course of the aforementioned cooperation and set future goals.
The members of the Expert Group are James Langel, John Nelson and Katherine Langel, all of whom have years of experience working on civic education issues both in the United States and, in terms of consultation, in many countries around the world.
The visit of the International Expert Group is in action within the framework of the educational program “Future Generation”, which is implemented in Georgia by PH International with the financial support from the United States Agency for International Development (USAID) and under the auspices of the Ministry of Education and Science of Georgia.