საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო პრაქტიკანტთა სტაჟირებას რამდენიმე წელია აქტიურად ახორციელებს და პარალელურად, ხელს უწყობს მათ დასაქმებას. კერძოდ, სტუდენტები, რომლებიც სასწავლო პრაქტიკის პერიოდში პროფესიონალიზმსა და დაკისრებული მოვალეობისადმი ერთგული დამოკიდებულებით გამოირჩევიან, საქმდებიან როგორც სამინისტროს დაქვემდებარებაში შემავალ სხვადასხვა სტრუქტურებში, ასევე სხვა უწყებებში.
სტაჟირების სახელმწიფო პროგრამა 2014 წლიდან ხორციელდება და მასში ყველა სახელმწიფო უწყებაა ჩართული. გარდა ამისა, სამინისტროს მიერ დადგენილი წესით, კვარტალში ერთხელ, თავად სამინისტრო აცხადებს სტუდენტთა სტაჟირებას. შედეგად, ბოლო წლებში სამინისტროში სტაჟირება 200-ზე მეტმა, მათ შორის შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე სტუდენტებმა გაიარეს. მათგან 20-ზე მეტი სამინისტროში, ბევრი მათგანი კი, სხვადასხვა უწყებაში დასაქმდა. ამ ეტაპზეც, სამინისტროში პრაქტიკას 35-მდე სტუდენტი გადის.
საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო უმაღლესი სასწავლებლების სტუდენტთა სტაჟირებას კვლავაც აქტიურად აგრძელებს და მომავალშიც გააგრძელებს. სამინისტროს მიზანია, მომავალი სპეციალისტების პროფესიონალებად ჩამოყალიბება, რაც მათ დასაქმებასა და წინსვლაში დაეხმარებათ.

The Ministry of Education and Science of Georgia carries out an intern programs for several years and the same time promote their employment. In particular, students who are learning the practice and imposed obligations of loyal attitude of professionalism, are employed as under the Ministry within various structures, as well as other agencies.
The internship program has been implemented since 2014 and all the agencies involved. In addition, the procedures established by the Ministry, once a quarter, the ministry said student internships. As a result, in recent years of more than 200 students, including disabled students took. More than 20 of theme are employed in the Ministry and many of them- in various agencies. Even at that stage, the practice of 35 students are going through in the Ministry.
The Ministry of Education and Science of the university students internships still actively pursuing and will continue. The Ministry aims to help future professionals to develop their employability and help them move forward.