საბჭო საქართველოს მთავრობასა და ევროკავშირს შორის გაფორმებული ფინანსური შეთანხმების დოკუმენტის „დასაქმება და პროფესიული განათლება” ფარგლებში შეიქმნა, რომელსაც, ევროკავშირის მხარდაჭერით, ერთობლივად ახორციელებენ საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვისა და საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროები.
საბჭოს მიზანია საქართველოს მთავრობასა და ევროკავშირს შორის „დასაქმების და პროფესიული განათლებისა და გადამზადების” საფინანსო შეთანხმების პირობათა შესაბამისად, სექტორული პოლიტიკის მხარდაჭერის პროგრამის განხორციელების მონიტორინგი და კოორდინაცია.
სხდომაზე განხილული იქნა 2015 წელს დაგეგმილი ტექნიკური დახმარების პროექტით გათვალისწინებული ღონისძიებები და პოლიტიკის მატრიცით განსაზღვრული განსახორციელებელი აქტივობები.
სხდომას საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს პროფესიული განათლების განვითარების დეპარტამენტის, სექტორული საკოორდინაციო საბჭოს წევრები და სხვა დაინტერესებული მხარეები ესწრებოდნენ.

The Deputy of Minister of Science and Education leaded the forth meeting of sectoring ,coordinating Council of ‘employment, vocational education and training. The council was founded on the base of financial document “Employment and professional education” between Georgian government and European Union. This project is implemented with the help of EU and is fulfilled by the combined working of Ministry of Science and Education and Ministry of Health, Labour and Social Defence.
The aim of Council is to coordinate and monitor of fulfilment of sectoral politics in accordance with the financial agreement between Georgian Government and EU named “employment, vocational education and training”.
On the meeting they discussed about the planned activities of 2015, of the technical aid project and future activities that was defined by the policy matrix.
The meeting was attended by the members of department called “professional education and development’ within the Ministry of Science and Education, also members of segmenting coordinating council and other interested parties.