მასწავლებლის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნულ ცენტრში პედაგოგთა საზეიმო მიღება გაიმართა. 100-ზე მეტ წარმატებულ პედაგოგს პროფესიული დღესასწაული საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა ალექსანდრე ჯეჯელავამ, მინისტრის მოადგილემ ლია გიგაურმა და მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა გიორგი მაჩაბელმა მიულოცეს.
ღონისძიებაზე დაჯილდოვდნენ სხვადასხვა პროგრამებისა და პროექტების მონაწილე პედაგოგები, ლიბერთი ბანკის წარმომადგენელმა 10 მასწავლებელი დააჯილდოვა კონკურსში „მსოფლიო მასშტაბური გაკვეთილი“ მოპოვებული გამარჯვებისთვის.
მასწავლებლის საერთაშორისო დღეს ასევე გამოვლინდა მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ ინიცირებული ლიტერატურული კონკურსის სამი გამარჯვებული მწერალი, რომელთაც ფულადი ჯილდო და საჩუქრები გადაეცათ.

Due to the International Teachers Day, a ceremonial teachers’ reception was held at the Teachers Professional Development Center. The Minister of Education and Science – Aleksandre Jejelava, the Deputy Minister – Lia Gigauri and the director of the Teachers Professional Development Center – Giorgi Machabeli congratulated the festive occasion to more than 100 successful teachers.
Teachers involved in various programs and projects were rewarded. Additionally, the representatives of Liberty Bank, awarded 10 teachers with the “world-scale lesson” award.
On this day, three winning writers of the literary competition, organized by the Teacher Professional Development Center were revealed, and were awarded with the gifts and cash prizes.