მედლებით დაბრუნდნენ საქართველოს მოსწავლეთა ნაკრები გუნდის წევრები ცენტრალური ევროპის ქვეყნების (CEOI) 24-ე ოლიმპიადიდან ინფორმატიკაში, რომელიც სლოვენიის დედაქალაქ ლიუბლიანაში ჩატარდა.
სასიხარულოა ის ფაქტი, რომ ჩვენმა მოსწავლეებმა ისეთი მაღალი რეიტინგის მქონე ოლიმპიადაზე, რომელში მონაწილე ქვეყნებსაც არათუ ევროპაში, არამედ მსოფლიო მასშტაბითაც კი უძლიერესი გუნდები ჰყავთ და ყოველთვის ლიდერის პოზიციები უჭირავთ, ასეთი მაღალი შედეგები აჩვენეს: გიორგი კლდიაშვილმა (დემირელის სახელობის კერძო კოლეჯი, მე-11 კლასი) აბსოლუტური შედეგი აჩვენა, ორი ტურის შემდეგ ჯამში 600 შესაძლებლიდან 600 ქულა მოაგროვა და ოქროს მედალი დაიმსახურა, ალექსანდრე ხოხიაშვილმა და ვანო გამეზარდაშვილმა (კომაროვის ფიზიკა - მათემატიკური სკოლის მე-11 კლასელები) კი ვერცხლის მედლები მოიპოვეს.
სამინისტროს დაფინანსებით, საქართველოს მოსწავლეთა ნაკრები წელს უკვე მესამედ მონაწილეობდა ამ ოლიმპიადაში და წინა წლებში, ორივეჯერ 1 ვერცხლი და 2 ბრინჯაო აიღო. წელს კი წინა წლებში მიღწეული შედეგები კიდევ უფრო გააუმჯობესა და ამ შედეგით საქართველო მონაწილე ქვეყნების უძლიერეს სამეულში მოხვდა, რაც უდავოდ დიდი წარმატებაა.
გუნდს ხელმძღვანელობდნენ: ლიდერი - პედაგოგიკის მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი გიორგი მანდარია და თანალიდერი პროფესორი ზაზა გამეზარდაშვილი.

It is pleasant that our pupils showed very high results at such high rating Olympiad in which the participating countries are not only from Europe but also worldwide, and they always have strong teams and hold the leader positions, these high results were shown by: Giorgi Kldiashvili (Demireli Private College, 11th grade) who showed the absolute result, collected 600 points from 600 possible points after two rounds and was awarded the gold medal, whereas Aleksandre Khokhiashvili and Vano Gamezardashvili (pupils of 11th grades of Komarov Physics - Mathematical School) won the silver medals.
With the financing of the Ministry, Georgian team of pupils has participated in this Olympiad for the third time this year and in the previous years, they took twice 1 silver and 2 bronze medals. This year, the results achieved in the previous years were improved, and Georgia has been ranked amongst the best three countries with this result, which is a great success.
The team was led by: Leader - Doctor of Pedagogy, Professor Giorgi Mandaria and co-leader Professor Zaza Gamezardashvili.