საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სფეროს ერთიანი სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის ახალ ფორმატში წარდგენის პროცესი საჯარო განხილვის ეტაპზე გადავიდა. სტრატეგიის ზოგადი განათლების ნაწილის საჯარო განხილვა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროში გაიმართა.
ერთიანი სტრატეგიის დოკუმენტის ახალი ფორმატით გადამუშავებაში ჩართული იყვნენ სამინისტროს სტრუქტურული ერთეულები, სამინისტროს დაქვემდებარებული საჯარო სამართლის იურიდიული პირები, ადგილობრივი და ევროპელი ექსპერტები.
სამინისტროსთვის მნიშვნელოვანია ერთიანი სტრატეგიის საჯარო განხილვებში ყველა დაინტერესებული მხარის აქტიური ჩართულობა. შესაბამისად, კონსულტაციებში საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სტრუქტურული ერთეულების წარმომადგენლებთან ერთად მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა, დარგის ექსპერტებმა, პრაქტიკოსებმა და სკოლის დირექტორებმა.

The process of submitting the unified strategy and action plan in the new format of education and science has moved to the stage of public discussion. A public discussion of the general education strategy of the Strategy was held at the Ministry of Education and Science of Georgia.
Structural units of the Ministry, legal entities under public law, local and European experts were involved in the process of the unified strategy document.
Active involvement of all stakeholders in public discussions of the unified strategy for the Ministry is important. Consequently, the representatives of the structural units of the Ministry of Education and Science of Georgia, representatives of international and non-governmental organizations, field experts, practitioners and school directors participated in the consultations.