საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის პირველი მოადგილე, ქეთევან ნატრიაშვილი, ცენტრალური აზიის ქვეყნების დელეგაციას შეხვდა.
შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა, დუალური პროფესიული განათლების პროგრამების განვითარებისა და დანერგვის შესახებ, საქართველოს მიღწევების გაცნობა და ამ მიმართულებით, ქვეყნის გამოცდილების გაზიარება.
დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ პროფესიული განათლებით დაინტერესებული, სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლები ცენტრალური აზიის ქვეყნებიდან. მათ შორის, განათლების მინისტრის მოადგილეები, განათლების სამინისტროების ხელმძღვანელი პირები, პროფესიული კოლეჯების დირექტორები, უნივერსიტეტების, სავაჭრო-სამრეწველო პალატებისა და კერძო კომპანიების წარმომადგენლები.

The First Deputy Minister of Education and Science of Georgia -Ketevan Natriashvili met with delegation of Central Asian countries.
The aim of the meeting was to develop and introduce Dual Vocational Education Programs, and to share the achievements of Georgia in this regard.
The delegation consisted of professional educators, representatives from various regions of Central Asia. Among them are Deputy Ministers of Education, officials from numerous ministries, directors of vocational schools, universities, Chamber of Commerce and private organizations.